dygliuota padangaGeriausias pasirinkimas žiemą – dygliuotos padangos

Važiavimas žiemą slidžiu keliu prilygsta važiavimui asfaltu, jeigu ant jūsų automobilio sumontuotos kokybiškos dygliuotos padangos. Siekdami puikaus kainos ir kokybės santykio, internetinėje parduotuvėje Xpadangos.LT galite išsirinkti aukščiausios kokybės padangas jums palankiomis kainomis. Negana to, pirkinį pristatysime jūsų nurodytu adresu. O kad įsigytos padangos jus džiugintų visapusiškai, mes padėsime jums nuspręsti, kada ir kokias dygliuotas padangas pasirinkti.

Dygliuotos padangos automobiliams >>

Dygliuotos padangos visureigiams >>

Žieminės padangos Lietuvoje privalomos iki kovo 31 d.

Lietuvoje automobiliai turi būti apauti žieminėmis padangomis nuo lapkričio 10 iki kovo 31 dienos. Lengvojo automobilio žieminės padangos privalo turėti bent 3 mm gylio protektorių. Jeigu protektoriaus gylis yra mažesnis, padangos yra techniškai nebetvarkingos ir jomis gatvėse važinėti draudžiama.

Lietuvoje orai visada labai permainingi bei nenuspėjami, todėl rudens arba pavasario sniegas yra visiškai normalus reiškinys. Dėl šios priežasties padangų keitimo datos gali būti laikinai keičiamos ir žieminių padangų naudojimo laikotarpis tampa dar ilgesnis.

Žiema yra daugiausiai dėmesio ir pastangų vairuojant reikalaujantis metų sezonas. Lietuvoje žieminės padangos privalo kasmet būti naudojamos beveik 5 mėnesius. Kadangi beveik pusę metų reikia naudoti žiemines padangas, jos privalo būti kokybiškos ir tinkamos tiek ledui, tiek sniegui, tiek asfalto dangai.

Dygliuotos padangos automobiliams

Dygliuotos padangos yra sukurtos siekiant aukščiausios kokybės saugumo ir sukibimo su žiemiška kelio danga. Dygliai padangose užtikrina, kad ratų praslydimo galimybė ant ledo arba sniego yra labai maža ir sukibimas beveik lygus važiavimui ant asfalto.

Tačiau Lietuvoje dygliuotos padangos retai naudojamos kaip vienintelis pasirinkimas žiemą dėl nepastovių orų. Jeigu ant jūsų automobilio žiemą sumontuotos dygliuotos padangos, o sniego ir ledo ant kelio nėra, tada padidėja galimybė sugadinti padangas pralaisvinant dyglius arba visiškai juos pametant.

Dėl savo ir kitų saugumo, rinkitės padangas atsakingai, o specialistų patarimu, vienas geriausių dygliuotų padangų pasirinkimų yra (nuoroda).

Netinkamos dygliuotos padangos – bauda nuo 30 eurų

Įprastos padangos techniškai tvarkingos, jeigu protektoriaus gylis atitinka nurodytus reikalavimus. Dygliuotos padangos ne tik privalo turėti pakankamą protektoriaus gylį, tačiau taip pat turi būti tinkamas dyglių kiekis. Pavyzdžiui, negalima važiuoti su padangomis, kuriose dyglių kiekio skirtumas tarp padangų yra per didelis. Važiavimas netinkamomis padangomis jums gali užtraukti baudžiamąją atsakomybę nuo 30 eurų.

Žiemines padangas galite naudoti visais metų laikais, bet automobilį su dygliuotomis padangomis naudoti galite tik iki balandžio 9 dienos. Toks nurodymas ne tik paskatina pasikeisti padangas laiku, tačiau dar ir padeda jums sutaupyti nevažinėjant dygliuotomis padangomis nutirpus sniegui.

Negana to, jeigu dygliuotas padangas naudosite neleistinu metų laikotarpiu, avarijos atveju jūs draudimo išmokos greičiausiai negausite.

Dygliuotų padangų kaina

Padangų kainos priklauso nuo jų mišinio, dydžio ir gamintojo. Skirtingų dydžių padangų gamybai naudojami atitinkami mišiniai, o aukštos kokybės produktus suteikiantys gamintojai nuolat skiria dideles pastangas įvairių inovacijų atradimui.

Dygliuotos padangos yra brangesnės už įprastas žiemines padangas. Tačiau pirkėjai dažnai abejoja, kad dygliuotų padangų jiems reikės arba nori įsigyti padangas pigiau, todėl dygliuotų padangų vengia. Tačiau jos gali išgelbėti jus nuo netikėto nuslydimo važiuojant ir užtikrinti nepalyginamą stabilumą važiuojant netgi ledu. Jeigu dygliuotų padangų vis tiek nepasiryžtate pirkti, galite rinktis iš dygliuojamų padangų, o specialistai dyglius galės sudėti jūsų norimu laiku – vienos padangos sudygliavimas kainuoja vos keletą eurų.

dygliuotu padangų ženklasDygliuotų padangų ženklas automobiliui

Ne kiekvienas vairuotojas sureikšmina poreikį užsiklijuoti dygliuotų padangų lipduką ant automobilio. Taip pat ne visiems yra aišku, kam toks ženklinimas yra reikalingas.

Dėl pastarosios priežasties vairuotojai ant savo automobilių klijuoja dygliuotų padangų lipdukus tik tam, kad nepažeistų jokių įstatymų. Tačiau kiekvienas eismo dalyvis privalo žinoti, kad šis lipdukas svarbiausias yra patiems vairuotojams.

Pavyzdžiui, jeigu plikledžio metu dvi mašinos važiuoja viena paskui kitą ir pirmasis vairuotojas pastebi kliūtį kelyje – jis ima stabdyti, o tą patį daro ir antrasis vairuotojas. Jeigu priekyje važiuojantis automobilis turi dygliuotas padangas, tada jo stabdymo kelias yra trumpesnis ir iš galo važiuojantis automobilis, net ir stabdydamas, gali atsitrenkti į priešais stabdantį automobilį. Lipdukas praneša apie dygliuotas padangas ir sudrausmina kitus vairuotojus laikytis didesnio atstumo tarp automobilių.

Dygliuotos padangos motociklams

Motociklams dygliuotos padangos nėra tokios populiarios, tačiau kam kęsti visą žiemos sezoną be savo motociklo, jeigu nevaržomai galite juo važinėtis visus metus?

Žiemai įprastos motociklo padangos visiškai netinka. Važiuojant asfaltu jos įšyla ir dėl to žymiai pagerėja sukibimas su kelio danga. Žiemą motociklo padangas įšildyti sudėtinga, todėl jos yra kietos ir sukibimas su ledu bei sniegu tampa pavojingai prastas.

Dygliuotos padangos motociklams užtikriną stebėtinai gerą sukibimą tiek su sniegu, tiek su ledu. Nereikia rūpintis dėl tinkamos padangų temperatūros – išskirtinį manevringumo malonumą pajusite iškart išvažiavę iš savo garažo. Išsirinkti jūsų motociklui tinkamas dygliuotas padangas galite čia: (nuoroda).

Dygliuotos padangos užsienyje (Latvijoje ir Lenkijoje)

Kelionės tarp kaimyninių šalių yra populiarios, ypač šiuo laikotarpiu. Vykdami už Lietuvos sienos ribų kiekvienas pasirūpina savo pasu ir atitinkamu automobilio draudimu. Tačiau retai pamastoma apie padangų reikalavimus kitose šalyse.

Latvijoje žieminių padangų protektoriaus gylis privalo siekti bent 4 mm, o dygliuotos padangos uždraustos nuo gegužės 1 d. iki spalio 1 d. Tad jeigu jūsų žiemines padangas jau reikia keisti, pats palankiausias metas tai padaryti dabar yra čia: (nuoroda).

Lenkija yra dar viena dažnai lietuvių lankoma šalis, tačiau ten įstatymai nuo mūsiškių labai skiriasi ir į juos būtina atsižvelgti. Žieminės padangos ten yra tik rekomenduojamos, tačiau tai nereiškia, kad šaltuoju metų laiku gera mintis yra pasirinkti vasarines padangas. Tuo tarpu dygliuotos padangos Lenkijoje yra griežtai draudžiamos. Vietoje to, leidžiamos yra sniego grandinės, o kai kuriais atvejais jos yra privalomos, todėl keliaujant į Lenkiją žiemos metu rekomenduojama su savimi turėti ir sniego grandines.

Išvados

Tvarkingų ir tinkamų dygliuotų padangų pasirinkimas yra lyg dar vienas automobilio draudimas, kadangi nelaimė gali tykoti už bet kurio kampo. Skirdami laiko kokybiškų padangų išsirinkimui žiemai, užtikrinsite pilnavertį saugumą ne tik sau, bet ir kitiems eismo dalyviams.

Į titulinį >>

Dygliuotos padangos automobiliams >>

Dygliuotos padangos visureigiams >>