Vasarinių padangų keitimas į žiemines: ką verta žinoti?

Kai karšta ir saulėta vasara pasitraukia, užleisdama vietą vėsesniam, tačiau vis dar pakankamai šiltam rudeniui, dauguma vairuotojų pradeda galvoti apie žiemines padangas, kurias būtina pradėti naudoti nevėliau kaip nuo lapkričio 10 d. Ir nors dalis vairuotojų pirmenybę linkę teikti žemiausiai automobilinių padangų kainai, vis dėlto, tai tikrai nėra pagrindinis veiksnys, kuriuo derėtų remtis renkantis žiemines padangas savo eksploatuojamam automobiliui. Esame pratę, kad Lietuvoje oro sąlygos šaltuoju metų laiku labai dažnai keičiasi – nuo atšiaurių ir snieguotų, iki drėgnesnių ar šiltesnių. Todėl labai svarbu pasirinkti žiemines padangas, kurios būtų kokybiškos, patvarios, teikiančios didelį saugumą ir užtikrinančios važiavimo komfortą.

Privalumai, kuriais pasižymi geros žieminės padangos

  • Stiprus padangų sukibimas važiuojant snieguota ir apledėjusia kelio danga. Bene visos žieminės padangos pasižymi geresniu sukibinu nei universalios padangos. Naudodami aukščiausios kokybės žiemines padangas pajusite akivaizdų skirtumą.
  • Patogus ir komfortiškas važiavimas. Anuomet kokybiškos žieminės padangos skleisdavo labai didelį triukšmą ir nepasižymėdavo dideliu komforto lygiu, tačiau šiandieninė rinka vairuotojams gali pasiūlyti labai tylias padangas, kurios kartu užtikrina ir didelį vairavimo efektyvumą.
  • Patvarumas ir ilgaamžiškumas. Žieminių padangų minkštesnė guma dėvisi greičiau nei universalių padangų paviršius, tačiau geriausių žieminių padangų modeliai turėtų padėti nukeliauti bent 35000 kilometrų (apytiksliai – tris žiemas).

Ką turėtumėte žinoti apie žiemines padangas

  • Įsigyti žiemines ar universalias padangas? Jei tenka dažnai važinėti snieguotais ir apledėjusiais keliais, bene bet kurios žieminės padangos padės greičiau sustoti, į įkalnes užvažiuoti paprasčiau ir apsaugos nuo šoninio slydimo efektyviau nei universalios (arba demisezoninės) padangos. Ir net jei kelio danga nebus padengta sniegu ar ledu, žieminės padangos žemoje temperatūroje išliks minkštesnės ir veiks kur kas geriau.
  • Ar vertėtų rinktis dygliuotas žiemines padangas? Dygliuotos žieminės padangos yra gaminamos su metaliniais dygliais, kurie važiavimo metu susminga į ledą. Atlikti testai parodė, kad tokios padangos geriau sukimba su ledu, tačiau jos pasižymi keliais minusais: yra triukšmingos, gali pažeisti kelio dangą, o ant šlapio asfalto stabdymo kelias tampa ilgesnis. Kai kurie tyrimai rodo, kad dygliai geriausiai gelbėja vidutinėmis oro sąlygomis, kai temperatūra yra ties nuliu. Ir nors testuojant abiejų rūšių žiemines padangas buvo matyti, kad dygliuoti padangų modeliai puikiai sukimba su ledu, jie ne visuomet pralenkia nedygliuotus žieminių padangų modelius, kurie yra gaminami su kur kas labiau pažengusiais žieminėms padangoms pritaikytais komponentais, lengvai prisitaikančiais ir prie labai didelio šalčio.

Keli kokybiškų žieminių padangų pasirinkimai

  • Nexen Winguard Sport2. NEXEN TIRE yra pasauliniu lygiu žinomi padangų gamintojai, kurie šiais metais rinkai pristatė ne vieną naują ir puikiai įvertintą produktą - Winguard Sport2 yra vienas iš jų. Didelio tankumo daugybinės įpjovos pagerina sukibimą važiuojant apledėjusia ir snieguota kelio danga, kartu užtikrinant ir padangų ilgaamžiškumą. Padangų sukibimas su snieguota ir sausa danga bei apsaugojimas nuo šoninio slydimo yra užtikrinami asimetrinio rašto pagalba. Dideli ir platūs grioveliai efektyviai pašalina vandenį, apsaugant nuo akvaplaningo.
  • GT Radial Champiro Winterpro 2. Tai puikus ir už prieinamą kainą siūlomas žieminių padangų modelis lengviesiems automobiliams, kuris užtikrina efektyvų sukibimą tiek su snieguota, tiek ir apledėjusia kelio danga. Platūs tušti grioveliai kryptiniame padangos rašte padeda efektyviai važiuoti ir per gausiai apsnigtus kelius. Dideli ir platūs žiediniai latakai apsaugo nuo akvaplaningo ir padeda saugiau važiuoti šlapia kelio danga, pašalinant ant padangų patenkantį vandenį. Išskirtinis gumos mišinys kartu su silicio dioksidu užtikrina padangų efektyvumą šaltu oru.
  • GT Radial Champiro IcePro 3 SUV. Šios visureigėms transporto priemonėms skirtos žieminės padangos gaminamos su novatoriško dizaino IcePro dygliais, kurie užtikrina patikimą ir saugų važiavimą ekstremaliomis ir atšiauriomis oro sąlygomis. Padangos guma pagaminta kartu su nauju silicio dioksido junginiu pagerina važiavimą apledėjusia ir snieguota kelio danga. Padangos raštas su šoniniais grioveliais važiavimo metu efektyviai pašalina sniegą, purvą ir ledą. Tuo tarpu išskirtinio dizaino padangos dygliai pagerina sukibimą ir sumažina skleidžiamą triukšmą.
  • GT Radial Savero WT. Visureigiams pritaikytas žieminių padangų modelis yra nedygliuotas. Gilūs cirkumferenciniai padangos grioveliai su nuožulniais šoniniais grioveliais padeda padangoms efektyviau „išsivalyti“. Ypatingo dizaino raštas pagerina važiavimo efektyvumą apledėjusiais ir snieguotais keliais. Ištisinės centrinės padangos briaunos suteikia stabilumo ir geresnę vairo kontrolę. Skirtingomis kryptimis išsidėstę padangos rašto grioveliai padeda drėgnomis oro sąlygomis, o banguoti grioveliai pagerina sukibimą ant slidaus paviršiaus.