Žieminės padangos prieš universalias padangas: jų palyginimas

Padangų palyginimui buvo pasitelkti bandymų metu surinkti duomenys, parodantys žieminių padangų privalumus.

Šaltuoju metų laiku daugelis vairuotojų kelia vieną ir tą patį klausimą - ar verta investuoti į žieminių padangų komplektą? Kadangi tiek universalios padangos, tiek ir žieminės turi savų privalumų, tai yra labai teisingas klausimas.

Atliktų bandymų metu surinkti duomenys rodo, kad žieminės padangos užtikrina geresnį sukibimą pradedant važiuoti snieguota danga ir geresnį stabdymą ant ledu pasidengusio kelio. Be to, buvo nustatyta, kad žieminės padangos daugeliu aspektų yra kur kas pranašesnės už universalias padangas.

Jeigu automobilis eksploatuojamas snieguotomis sąlygomis, žieminės padangos veikia kur kas efektyviau nei universalios padangos – tiek stabdymo, tiek ir pajudėjimo iš vietos aspektais. Jos yra puikus pasirinkimas visų tipų automobiliams – nesvarbu ar automobilis yra varomas priekiniais, užpakaliniais, ar visais keturiais ratais.

Žiemines padangas galima lengvai atpažinti iš kalno ir snaigės simbolio, esančio ant šoninės padangų sienelės. Dygliuotos žieminės padangos dažniausiai protektoriaus rašte turi daugybę tarpelių, kurie padidina sukibimą, taip pat padangų junginys išlieka lankstus esant ir labai žemai temperatūrai.

Dygliuotų padangų modeliai pasižymi geru sukibimu su sniegu ir ledu, tačiau tokios padangos gali būti triukšmingesnės ir subraižyti kelio dangą. Kadangi siekiama dar didesnio tokių padangų efektyvumo ekstremaliomis oro sąlygomis, jų protektorius važiuojant švariais keliais gali šiek tiek greičiau susidėvėti, o vairavimas ir sukibimas tapti prastesnis.

Šios dvi diagramos parodo padangų efektyvumą stabdant ant ledo ir važiuojant snieguota kelio danga. Tačiau taip pat pastebima, kad kai kurios universalios ir žieminės padangos pasižymi tam tikromis panašiomis savybėmis.

Jeigu svarstote apie žieminių padangų pasirinkimą

  • Visuomet naudokite tokias pačias keturias žiemines padangas. Tai pagerins automobilio valdymą, pajudėjimą iš vietos, stabdymą ir važiavimą posūkiuose snieguotais keliais.
  • Įsitikinkite, kad jūsų pasirinktos žieminės padangos yra pažymėtos kalno ir snaigės simboliu, įrodančiu, kad padangos atitinka šiuolaikinius standartus ir pasižymi tinkamu sukibimu su snieguota kelio danga.
  • Žieminės padangos greičiau nusidėvi nei universalios padangos, todėl laikui bėgant jų efektyvumas gali sumažėti. Dėl šios priežasties rekomenduojama žiemines padangas pakeisti dar prieš joms nusidėvint. Tuo tarpu, jei žieminės padangos bus nuimamos kiekvienai žiemai pasibaigus, jos galės būti naudojamos tris ar net keturis sezonus.